تای چی چوان هنر آرامش، قدرت، تندرستی


+ خبرگزاری ایسنا اعلام کرد:

خبرگزاری ایسنا اعلام کرد:

محققان مرکز پزشکی توفتز در بوستون دریافته‌اند که مبتلایان به فیبرومیالژی که در جلسات طولانی‌مدت، تای چی شرکت می‌کنند کمتر دچار درد، خستگی، افسردگی و اضطراب می‌شوند و از بهبود کل کیفیت زندگی‌شان لذت می‌برند.

آفتاب: محققان مرکز پزشکی توفتز در بوستون دریافته‌اند که مبتلایان به فیبرومیالژی که در جلسات طولانی‌مدت، تای چی شرکت می‌کنند کمتر دچار درد، خستگی، افسردگی و اضطراب می‌شوند و از بهبود کل کیفیت زندگی‌شان لذت می‌برند.
به گزارش دیلی اکسپرس، در این افراد هم چنین کیفیت خواب بهبود می‌یابد و شرایط فیزیکی و جسمی بهتری نیز پیدا می‌کنند.
به گفته متخصصان، افزایش و انتشار درد و خستگی در بدن و بی‌خوابی از علائم فیبرومیالژی هستند. این سندرم هم چنین می‌تواند سبب بروز مشکلات روانی مثل اضطراب، افسردگی، مشکلات حافظه‌ای و تمرکزی شود.
تای چی نوعی ورزش رزمی چینی است که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی مفید است.
متخصصان می‌گویند، این ورزش سبب می‌شود تا عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، ‌انعطاف پذیر و قوی شوند. تمرینات و نرمش‌های تای چی با حرکات کند،‌ آرام و معمولا به صورت گروهی هنگام صبح انجام می‌شوند.
متخصصان این ورزش معتقدند که تمرینات تای چی به صورت دسته جمعی، اثر بهتری نسبت به تمرینات فردی آن دارد.
این ورزش چینی در خود کشور چین از طرفداران زیادی برخوردار است. به طوری که تقریبا تمام پارکها در چین، صبح‌ها مملو از افرادی می‌شود که در حال تمرین تای چی هستند. فواید اصلی تای چی شامل تقویت عضلات بدن، ‌انعطاف پذیری و نرم شدن ماهیچه‌ها و زردپی‌ها، تمرکز و آرامش فکری و تقویت روحی و عصبی هستند.
همچنین تحقیقات به عمل آمده نشان می‌دهد که تای چی قادر است بیماریهای شدید، مزمن و حتی ژنتیکی را درمان کند. برای مثال با تمرین تای چی می‌توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد.
همچنین این ورزش می‌تواند استرس را که عامل بروز بسیاری از بیماری‌هاست ‌از بین ببرد.
تمرینات تنفسی این ورزش نیز در سالم ماندن ریه‌ها و بهبود جریان گردش خون در بدن موثر و مفید هستند.
آهستگی و نرمی در تمرینات تای چی باعث می‌شود تا تمرکز فکری بالا رود که این مساله خود به کنترل دستگاه عصبی فرد در شرایط بحرانی و فشارهای عصبی بسیار کمک می‌کند.

منابع:

http://www.aftabnews.ir

رضا عابدین پور

نویسنده : رضا عابدین پور و سیدمحمد صالح ; ساعت ۱٠:۳٥ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳۸٩/٧/۳٠
comment نظرات () لینک

+ افتخارافرینی دیگر

این بار رضا عابدین پور به همراه سید محمد صالح در مسابقات قهرمانی کشور ووشو به 4 مدال رنگارنگ دست یافتیم.

رضا عابدین پور دردو بخش مدرن تای چی وسنتی دست مفتخربه کسب  دو  مقام سوم (مدال برنز) شدیم.

و  سید محمد صالح در دو بخش سنتی دست و سنتی سلاح مفتخربه کسب دو مقام اول ( مدال طلا ) شدیم.

بدین ترتیب این مقام ها را در مسابقات کشوری ووشو (سبک چانگ چوان) در استان قزوین(مهر ماه 89 ) کسب کردیم. این موفقیت رو تقدیم به کسانی میکنیم که ما را همیاری کردند تا سربلند از مسابقات بیرون آییم .

به امید افتخارات بزرگترو بین المللی در آینده نزدیک ...

رضا عابدین پور

 

رضا عابدین پور

 

رضا عابدین پور

 

 

سید محمد صالح

نویسنده : رضا عابدین پور و سیدمحمد صالح ; ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳۸٩/٧/۱۸
comment نظرات () لینک

+ مدار عالم صغیر

باز کردن مدار عالم صغیر راه های بسیاری دارد.همان طور که باید بدانید مدار عالم صغیر عبارت است از از پیوند بین کانال حاکم با کانال عملکردی که مسیر اولی از پشت و دومی از جلوی بدن میگذرد.

باز کردن مدار عالم صغیر مستلزم پالایش تمام گرفتگی هایی است که جریان چی را در کانال های حاکم و عملکردی مختل میکند کانال حاکم مثبت و کانال عملکردی منفی است. وقتی این دو کانال با چسباندن نوک زبان به سقف دهان به هم متصل میشوند، مداری را میسازند که به مدار عالم صغیر یا چرخه اسمانی کوچک موسوم است. بدین ترتیب مقداری بیشتری از چی در بدن به گردش در می اید و به افزایش گردش خون و ایجاد تعادل و تقویت گنچینه های سه گانه یعنی انرژی، جوهره و روح ( تنفس ، بدن و ذهن ) منجر میشود.

تائوئیست ها معتقداند که بسیاری از تمرینات مراقبه از ان چهت خطرناکند که برای انتقال  مغادیر زیادی از انرژی به سر طراحی شده اند انان کشف کدند که انتقال بیش از حد انرژی به سر و گرم کردن بیش از حداین ناحیه میتواند موجب سردرد، توهم ، عدم تعادل ذهنی ، و ناتوانی در فعالیت های اجتماعی شود این یکی دیگر از دلایل اهمیت مدار عالم صغیر است. انرژی از مسیر کانال حاکم به سر میرود ولی مجداد از طریق مدار عملکردی به پایین بدن بر میگردد. در پایان تمرین این انرژی در منطقه تان تین جمع و ذخیره میشود که پشت و کمی پایین تر از ناف قرار داردو در واقع انبار اصلی ذخیره چی در بدن است و غالبا دریای چی خوانده میشود. مجاز نیست که چی در بدن یا سر پراکنده باقی بماند باید ان را جمع کنیم.

ادامه مطلب را بخوانید....

...
ادامه مطلب
نویسنده : رضا عابدین پور و سیدمحمد صالح ; ساعت ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳۸٩/٧/٤
comment نظرات () لینک