تای چی چوان هنر آرامش، قدرت، تندرستی


+ چی کونگ2

با سلام دوباره به ورزشکاران و کسانی که به تازهگی به دنبال تای چی  یا انرژی هستند امروز میخواهم قسمت دوم  چی کونگ را براتون بذارم و از ان استفاده کنید.

چی گونگ qigong یا چی کونگ chikung   به معنای انرژی کار است و در واقع هنر ترویج چی برای رسیدن به سلامتی و نیروی حیات است چی انرژی زندگی است که قبلا اتر یا عنصر اسمانی نامیده میشد.

چی نیروی حیات بخش و فعال لست که در همه موجودات زنده یافت میشود چی نیروی حیات است که در بدن و ذهن بشر وجود دارد چی کونگ روش تمرینی است که هدف از ان  ساختن و ابقاء کردن ذخیره چی در بدن میباشددر واقع چی کونگ به بدن کمک میکند که تا چی را بهتر بسازد و ذخیره کند وباعث میشود که این انرژی اذادانه  وبه طور دایره وار در تمام قسمتهای بدن جریان داشته باشد عوامل زیادی باعث به جریان افتادن چی در بدن میشود:افسردگی، عدم فعالیت، خستگی مفرط، رژیم، غذای بد، الودگی هوا و صوتی ، فشارهای روحی، اشاره کرد

چی کونگ روشهای بسیاری دارد که هر کدام به تنهای شامل حرکات متعددی هستند. حرکات چی کونگ ارام و پیوسته وبا ظرافت هستند و کنترل حساب شده ای را بدون هیچ گونه فشار ویا ضربه به ماهیچه ها طلب میکنند.

ریشه های چی کونگ:

چی کونگ ممکن است که در زمانهای ما قبل تاریخ پایه گذاری شده وتولد ان در تاریخ افسانه ای چین باستان مخفی شده باشد اما چنانکه که گفته میشود احتمالا چی کونگ دست به دست وسینه به سینه از2500 سال قبل به امروز امده است چون چینی های قدیمی اعتقاد داشتند که چی گونگ و چی باعث میشود که افسردگی و خستگی از بدن خارج شود و باعث سلامتی در بدن میشود.

 در ادامه مطلب ......


پیوستگی بدن و ذهن :

تخیلات و تصورات همواره با موقعیتهای حرکتی همراه هستند ذهن میاموزد که جریان چی را دنبال کند جریان چی جریانی هست که درطول کانال هستی وجود دارد ویا شکلی از انرژی استکه در ورودی های بدن وجود داردهدف از چی کونگ به گردش در اوردن انرژی یا چی در بدن میباشد.

 

 

سنت رزمی:

چی کونگ ماهیتا یک هنر ارام است که کاملا با سلامتی و شفا یافتن در ارتباط است گفته میشود که چی کونگ احتمالا در پایان هزاره اول پیش از میلاد مسیح تکامل یا فته است یعنی زمانی که اضطراب ونگرانی بر سراسر چین حاکم بودیعنی درست با شکل گیری هنرهای رزمی در این سرزمین چی کونگ پیدایش یافت . چی کونگ به جنگ جویان کمک کرد که روی انرژی متمرکز شده و ان را بسازیند وتوان وبنیه خود را بالا ببرند و تناسب اندام خود را حفظ کنند.

 

خوب دوستان این قسمت  هم تمام شد ولی هنوز ادامه دارد و در قسمتهای بعدی چی کونگ را باز تر میکنیم و بیشتر اشنا میشویم با ما باشید و ما را تنها نگذارید و منتظر نظرات شما هستیم.

نویسنده : رضا عابدین پور و سیدمحمد صالح ; ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳۸۸/٦/٢٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک