خبرگزاری ایسنا اعلام کرد:

خبرگزاری ایسنا اعلام کرد:

محققان مرکز پزشکی توفتز در بوستون دریافته‌اند که مبتلایان به فیبرومیالژی که در جلسات طولانی‌مدت، تای چی شرکت می‌کنند کمتر دچار درد، خستگی، افسردگی و اضطراب می‌شوند و از بهبود کل کیفیت زندگی‌شان لذت می‌برند.

آفتاب: محققان مرکز پزشکی توفتز در بوستون دریافته‌اند که مبتلایان به فیبرومیالژی که در جلسات طولانی‌مدت، تای چی شرکت می‌کنند کمتر دچار درد، خستگی، افسردگی و اضطراب می‌شوند و از بهبود کل کیفیت زندگی‌شان لذت می‌برند.
به گزارش دیلی اکسپرس، در این افراد هم چنین کیفیت خواب بهبود می‌یابد و شرایط فیزیکی و جسمی بهتری نیز پیدا می‌کنند.
به گفته متخصصان، افزایش و انتشار درد و خستگی در بدن و بی‌خوابی از علائم فیبرومیالژی هستند. این سندرم هم چنین می‌تواند سبب بروز مشکلات روانی مثل اضطراب، افسردگی، مشکلات حافظه‌ای و تمرکزی شود.
تای چی نوعی ورزش رزمی چینی است که برای بهبود سلامتی، افزایش طول عمر و آرامش روحی مفید است.
متخصصان می‌گویند، این ورزش سبب می‌شود تا عضلات بدن با انجام تمرینات نرم و ساده، ‌انعطاف پذیر و قوی شوند. تمرینات و نرمش‌های تای چی با حرکات کند،‌ آرام و معمولا به صورت گروهی هنگام صبح انجام می‌شوند.
متخصصان این ورزش معتقدند که تمرینات تای چی به صورت دسته جمعی، اثر بهتری نسبت به تمرینات فردی آن دارد.
این ورزش چینی در خود کشور چین از طرفداران زیادی برخوردار است. به طوری که تقریبا تمام پارکها در چین، صبح‌ها مملو از افرادی می‌شود که در حال تمرین تای چی هستند. فواید اصلی تای چی شامل تقویت عضلات بدن، ‌انعطاف پذیری و نرم شدن ماهیچه‌ها و زردپی‌ها، تمرکز و آرامش فکری و تقویت روحی و عصبی هستند.
همچنین تحقیقات به عمل آمده نشان می‌دهد که تای چی قادر است بیماریهای شدید، مزمن و حتی ژنتیکی را درمان کند. برای مثال با تمرین تای چی می‌توان امراض قلبی را درمان و یا از بروز آنها جلوگیری کرد.
همچنین این ورزش می‌تواند استرس را که عامل بروز بسیاری از بیماری‌هاست ‌از بین ببرد.
تمرینات تنفسی این ورزش نیز در سالم ماندن ریه‌ها و بهبود جریان گردش خون در بدن موثر و مفید هستند.
آهستگی و نرمی در تمرینات تای چی باعث می‌شود تا تمرکز فکری بالا رود که این مساله خود به کنترل دستگاه عصبی فرد در شرایط بحرانی و فشارهای عصبی بسیار کمک می‌کند.

منابع:

http://www.aftabnews.ir

رضا عابدین پور

/ 0 نظر / 13 بازدید