نشستن صحیح در تای چی

نشستن بر روی 2 پا:همه ما این کار را انجام دادیم این کار چند حالت داردنشستن تا ته نشستن پا تا90 درجه یا نشست مابو یا همان اسب سواری یا 50،50 هم میگویند. هر کدام از این نشستها با هم فرق دارن ولی  چیزی که من خواهم گفت برای هر نوع نشستن می باشد و برای همه انها ثقل میکند از تای چی کار مبتدی تا حرفه ای برای شروع، فرم مقدماتی را کار کرده است بعدها به فرمهای حرفه ای تر میپردازد در همه این حرکات اول  به این شکل میباشد:

چرا من این را گفتم؟ خیلی ها را دیدم که وقتی میخواهند فرم زیبا تری بزنند زیاد نشست میکنند و زانو هایشان از پنجه پاهایشان جلوتر میرود همان چیزی که میخواهم در موردش بحث کنیم .

 

پایین بودن نشست در فرم باعث زیبا دیده شدن فرم طرف میشود و در دراز مدت باعث قوی شدن عمری پاها میشود اینکار ملزم تمرین کردن میباشد و به راحتی قابل اجرا نیست کسی در ارتفاع پایین فرم میزند از قدرت پاهای خوبی برخوردار است و چون فرم در ارتفاع پایین است مرکز ثقل انسان به زمین نزدیکتر میشود این نزدیک شدن باعث بالا رفتن قدرت درونی و بالا رفتن چی در بدن میشود پس میبینید فقط حالت بیرونی ندارد و از لحاظ درونی پر محتوا است .بعضی اوقات برای اینکه در ارتفاع پایین بخواهید کار کنید باسن بیرون میزند و باعث خراب شدن حالت فیزیکی بدن میشود پس قوی کردن پا ها را جزء برنامه های اصلی خود بگذارید. و دقت کنید که درهر نوع نشستن و در هیچ زوایای از نشستن ها نباید زانو از پنجه پاها جلوتر برودیادتون نره.

 

/ 2 نظر / 40 بازدید
اکرم

سلام آقا رضا............ ممنون[گل] ضمنا مطلب بسیار زیبایی برای نشتن صحیح در تایچی گذاشتین ...میشه در مورد قوی کردن پاها هم بگین... لطفا.... خدا قوت[خداحافظ]

اکرم

سلام آقا رضا..... چه خبرا ؟......