گزارش آموزش رایگان و تخصصی تایجی در موسسه رعد

موسسه رعد در سال ۱۳۶۳ با هدف ارائه خدمات آموزشی و حمایتی به معلولین جسمی – حرکتی جهت اتکاء بیشتر به خویشتن و حضور موثر و فعال در اجتماع به عنوان یک سازمان غیر دولتی (NGO) تاسیس شد، موسسه در تهران (شهرک غرب ) به امورآموزشی معلولین و ناتوان جسمی می پردازد که از کادر آموزشی مجرب و مسئولین زحمت کش با امکانات آموزشی و رفاهی خوب در حال فعالیت می باشد، فعالیت مستمر در مجتمع رعد بیشترین بودجه ، وقت و انرژی صرف ارائه آموزش با کیفیت و کمیت مناسب به توان یابان شده است. در کنار آموزش و مشاوره شغلی و کار یابی، خدمات توان بخشی شامل فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، گفتاردرمانی و مشاوره نیز به کارآموزان ارائه می شود . همچنین واحد مددکاری در جهت حل مشکلات توان یابان فعالیت می نماید. که یکی از فعالیت ها اموزشی و ورزشی در موسسه آموزش تایجی و چی کونگ می باشد.

نزدیک به 1 سال از حضورمان در موسسه نیکوکاری رعد می گذرد، حضور گروه تایجی در این موسسه که فقط در راستا حفظ سلامتی و بهبود حال روحی و جسمی هنرجویان موسسه رعد می باشد.  خوشبختانه شاهد این هستیم که به گذشت زمان در این موسسه از ورزش  تایجی استقبال بی نظیری می شود و روز به روز به هنرجویان کلاس تایجی رو به افزیش می باشد، همچنین خیلی خوشحال هستیم که مدیران به خصوص واحد آموزش،فیزیوتراپی وکاردرمانی موسسه با حمایت و پشتیبانی خود فعالیت های گروه تایجی را دنبال کرده و از اینکه امروز در کنار دوستانمان به آموزش تایجی و چی کونگ می پردازیم باعث افتخار می باشد وامیدواریم این کار را به امید خدا ادامه دهیم تا بتوانیم جهت ارتقا سلامتی تن و روان و زندگی زیبا دوستانمان درموسسه رعد با همه هنرجویان و مسولین همراه باشیم.

دوره های آموزشی ما هر هفته پنجشنبه ها از ساعت 8 الی 11 صبح به صورت رایگان ویژه هنرجویان معلول موسسه رعدبرگزار می گردد. (معلولین جسمی – حرکتی)
تهران - شهرک غرب - فاز دو - هرمزان - پیروزان جنوبی - شماره ۷۴
تلفن:۸۸۰۸۲۲۶۶
در صورت تمایل و شرکت در این کلاس های با شماره وآدرس فوق تماس حاصل نمایید.
کلیه خدمات فوق برای واجدین شرایط رایگان است اهداف اصلی گروه تایجی در این موسسه بالا بردن سطح سلامت جسمی و روحی با تمرینات، تحقیق و پژوهش در بهبود حرکات معلولین، شروع به کار ویلچر تای چی جهت ورزش معلولین و جانبازان به صورت همگانی در کشور، آشنایی و آموزش به مسئولین موسسه رعد جهت گسترش تای چی در بین معلولین در کل کشور.

ویلچر تای چی : برای افراد معلول که بنا به میزان معلولیت خود می توانند این تمرینات را بصورت نشسته ، ایستاده، و حتی خوابیده انجام دهند. با یک تغییر جزئی در تمرینات بهترین روش برای کسانی است که روی صندلی چرخدار هستند و با مشکلات عدیده ای همچون درد کمر، درد زانو، آسیب مفاصل، فشار خون پایین ، عدم اعتماد بنفس و ناتوانی در کار و غیره....دست و پنجه نرم میکنند.
مطالعات و پژوهش های انجام شده در این روش نسبتا آسان و کم هزینه به بهتر شدن وضعیت جسمی و روحی افراد برای انجام کارهای روزانه و شخصی کمک میکند.
ایده ویلچر تای چی در چین و امریکا با استقبال زیادی روبه رو شد و کمیته المپیک2008 پکن و فدراسیون جهانی ووشو برای اولین بار گروهی را برای نمایش ویلچر تای چی دعوت کردند. و برای مراسم افتتاحیه پارالمپیک 2008 ویلچر تای چی را یه نمایش گذاشتند.
امروز برای اولین بار با اقتدار اعلام می کنیم ویلچر تایجی در کشورمان ایران آغازشده و به لطف خدا این کار خیرخواهانه با هدف سلامتی بهترتوان یابان بوده و نتیجه مطلوب خود را داشته است.

/ 0 نظر / 231 بازدید