جینگ

جینگ چیست؟

منبع اصلی تامین چی در بدن ما انواع مایعات و سیالات و هورمون های تولید شده توسط بدن هستند که شامل خون ، لنف ، تمام هورمون های غدد و مایعات جنسی مذکر و مونث و هورمون های مربوطه منجمله اسپرم و تخمک است .تمام این ها را که به عنوان یک واحد در نظر بگیریم ، جینگ (Jing) یا چینگ (Ching)  نام دارد .معنی معادل انگلیسی این واژه ، جوهره (Essence) است .درک معنای جینگ برای بسیاری از غربیان دشوار است . برای اینکه مطلب بهتر جا بیفتد به مثالی توجه کنید : اگر بدن انسان را به اسفنج تشبیه کنیم ، با فشردن اسفنج آنچه از آن خارج می شود ، جینگ است . جینگ همان جوهره زندگی است .

جینگ با چی تفاوت دارد . جوهره با انرژی یکی نیست . بدن جوهره را به انرژی مبدل می کند .

 جوهره یا جینگ غالبا ملموس است و می توان آن را دید و حس کرد . انرژی یا چی را هنوز نمی توان دید یا اندازه گیری کرد .

  جینگ در عین حال به طبیعت اصلی و عنصری همه چیز اطلاق می شود . هر چیزی جینگ را در خود دارد ، ارگانیک یا غیر ارگانیک . در این جا جوهره در معنای چیزی به کار رفته که به هر چیز ویژگی و خصیصه و سیرت منحصر بفردی می بخشد . به عنوان مثال سنگ دارای جینگ است و سگ دارای جینگ سگ . خورشید جینگ خورشید دارد و ماه جینگ ماه ، قلب دارای جینگ قلب است و الی آخر .جینگ می تواند اشکال و قالب های بیشماری به خود بگیرد .

ما برای تامین نیازهای بدن ، عصاره غذا را جذب کرده و آن را به چی تبدیل می کنیم . غذا و هوا دو منبع خارجی تامین جینگ ما محسوب می شود .

با بالا رفتن سن ، اندام های جنسی منبع داخلی اصلی برای تامین جینگ بدن هستند .این منبع در مردان عبارت است از منی و سایر هورمون های مردانگی و در زنان تخمک و هورمون های جنسی زنانه . جینگ جنسی در بدن به فرمی قدرتمند از چی مبدل می شود . با رسیدن به دوران بلوغ و نوجوانی ، جوهره جنسی که به انرژی جنسی مبدل شده ، منبع اصلی تامین انرژی بدن محسوب می شود . در میانسالی و سالهای بالاتر ، هنگامی که توانایی جنسی ما به تدریج افول می کند ، سطح انرژی مان به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد .

 

منبع :

 

کتاب تائو یوگا  و چی کونگ                                                    نویسنده :   اریک استیون یودلاو

 

 

" امروزه با دستگاه هایی می توان انرژی چی را اندازه گیری کرد و هاله را نیز مشا هده کرد که در مقالات بعدی به توضیح آن نیز می پردازیم  "

/ 3 نظر / 4 بازدید
اکرم

سلام آقا رضا ... چطورین؟ خوش میگذره؟ انشالا به سلامتی آموزشی تموم شده یا نه؟ به هر حال امیدورام همیشه سالم و تندرست باشین... ضمنا برای این مطلبی که گذاشتین خیلی ممنونم ... خیلی قشنگ تفاوت چی و جینگ رو نوشتین ... موفق باشید[گل] راستی میشه بگین کی دوباره اون کپی ها رو برام میفرستین ... بازم ممنون

جاهد

سلام خوبی رضا جان داشتم میلم رو چک میکردم دیدم چند تا هم از طرف تو برام امده خوووبی ؟ مگه تهرانی ؟

مریم

سلام خیلی جالب بود موفق باشید راستی راه اندازی آلبوم عکس خیلی عالیه[چشمک]